Jeść jak baletnica

anna Fit przepisy od Baletnicy , , ,

Baletnice słyną ze szczupłych sylwetek. Ich menu nie może być jednak nadmiernie restrykcyjne, muszą sobie zapewniać dostawy energii niezbędnej do wielogodzinnych treningów każdego dnia. Spożywane przez nie dania powinny być lekkie i zarazem sycące. Na takiej diecie skorzysta każdy, nie tylko tancerze baletu. Warto zatem sięgnąć po książkę Fit przepisy od Baletnicy. Svetlana Ovsyankina zamieściła w niej mnóstwo ciekawych przepisów na wartościowe i smaczne potrawy.

Gotowanie na szybko

Moda na proste przepisy kulinarne trwa w najlepsze. Nie zanosi się, by coś miało się w tym względzie zmienić. Współczesny człowiek jest bowiem zabiegany i gotowanie jest często ostatnią rzeczą, na jaką ma ochotę wieczorem. Svetlana Ovsyankina wychodzi na przeciw potrzebom zapracowanego czytelnika. Serwowane przez nią przepisy są:

  • proste do przygotowania, nie trzeba robić dużych zakupów czy szukać egzotycznych składników,
  • łatwe, co ma znaczenie zwłaszcza dla początkujących kucharzy amatorów,
  • smaczne, a przez to kuszące dla całej rodziny.

Dzięki książce Fit przepisy od Baletnicy w kilka chwil przygotuje się wartościowy posiłek dla siebie oraz swoich najbliższych. Zawodowi sportowcy muszą bardzo uważać nie tyle na kalorie, co na jakość spożywanego jedzenia. To pełnowartościowe wzmacnia ogranizm, natomiast produkty przetworzone prowadzą do poczucia przemęczenia i zniechęcenia. Tym bardziej w kwestii gotowania warto zaufać osobie, mającej wieloletnie doświadczenie zarówno z intensywną aktywnością fizyczną, jak i samodzielnym przygotowywaniem posiłków.

Lekko i przyjemnie


Svetlana Ovsyankina sprawia, że gotowanie staje się przyjemnością. Autorka pokazuje sprawdzone przepisy na szybkie przygotowywanie różnych posiłków. Zachęca do wdrażania lekkiej kuchni, opartej głównie na dobrej jakości produktach. Nie oznacza to jednak, że Fit przepisy od Baletnicy to książka wyłącznie dla odchudzających się. Znajdujące się w niej receptury powstały z połączenia wiedzy kulinarnej i miłości do jedzenia. Stanowią dowód na to, że smaczna potrawa nie musi być przysłowiową bombą kaloryczną. Zdrowy, lekki posiłek może być przyjemnością dla kubków smakowych. Czasami wystarczy wprowadzić do swoich dań kilka nowych produktów. A przede wszystkim zrezygnować z tych wysoko przetworzonych. Z pomocą dobrej książki kulinarnej łatwiej wypracować zdrowe nawyki. I przekonać się, że gotowanie nie zawsze jest czasochłonne. To ciekawa i inspirująca lektura, która zainteresuje ludzi przymierzających się do wdrożenia noworocznej diety. Jej zakup to też dobry krok w kierunku zdrowszego, bardziej świadomego odżywiania.

Food obraz autorstwa prostooleh - www.freepik.com

You May Also Like..

Nowe spojrzenie na odżywianie

Dieta i aktywność fizyczna nie muszą być czymś męczącym. Przeciwnie, zarówno zdrowe odżywianie, jak i sport, mogą wnosić do życia […]

Odchudzanie z baletnicą

Tancerze należą do najszczuplejszych sportowców. Codzienne treningi wymagają od nich jednak wielkich pokładów energii. Sukcesów w balecie czy musicalu nie […]